A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями

Комунальна установа
"Центр професійного розвитку
педагогічних працівників"

Полонської міської ради Полонської міської ОТГ

Новини

Засідання круглого столу

Швидке поширення цифровізації  прискорило  процес переходу від традиційного навчання до навчання на базі комп’ютерних технологій. Це стало можливим здебільшого з розвитком мережі Інтернет, що дало можливість пересилати необхідну кількість динних з одного кінця світу в інший, вільно вести дискусії з іншими користувачами мережі в online режимі і розміщувати інформацію на Інтернет-сайтах, роблячи її доступною. Електронні журнали увійшли в освітній процес разом з інноваційними технологіями і сьогодні дають змогу підвищити та вдосконалити ефективність освітнього процесу.

13:40 15.06.2021

Співпраця - запорука успіху

 Основними завданнями Центру є сприяння професійному розвитку педпрацівників, їх психологічна підтримка та консультування, тобто надання професійної допомоги спеціалісту або закладу, яка спрямована на роботу з професійними труднощами, аналіз недоліків та удосконалення організації роботи. Основою консультування та супервізії є принцип “іти поруч з керівником, з педагогом”. Відповідно до поставлених завдань та запитів вчителів 25 травня працівниками Центру проведено он-лайн нараду з заступниками директорів з навчально-виховної роботи.

16:53 25.05.2021

Зростання педагога

 Найвище добро, яке може здійснити людина –   це вдосконалити свої можливості, щоб бути здатною служити людству.                                                                                                          М. Філд .                                                                                                                                          Важливими чинниками професійного зростання вчителя є прагнення до самовдосконалення, самоосвітня діяльність, що забезпечують розширення творчих можливостей, пізнавальних інтересів та формування творчої індивідуальності. Для того, щоб наблизити свій реальний образ до ідеалу, потрібно вміти керувати власним розвитком. Насамперед це означає уміння взяти на себе відповідальність за власне життя і професійну діяльність, вибудувати таку професійну освітню стратегію, яка б враховувала індивідуальні особливості, можливості, запити, задовольняла потребу в освіті, підвищенні кваліфікації в обраній сфері, інтелектуальному, фізичному, духовному розвитку. А це все передбачає оволодіння навичками самоорганізації і саморегуляції, виявлення сильних  і слабких сторін, постійне формування в собі внутрішнього рушія особистісного зростання, яке є неодмінною умовою досягнення професіоналізму.

14:16 07.05.2021

Готуємося до ЗНО - 2021 з історії України

22.04.2021 керівником професійної спільноти учителів історії та правознавства Тетяною Кравчук був проведений вебінар «Година віртуального спілкування готуємося до ЗНО –2021 з історії України». Зміст сертифікаційної роботи з історії України визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з історії України для закладів загальної середньої освіти. Під час обговорення зверталася увага на програму ЗНО з даного предмета при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання, яка хронологічно охоплює весь зміст шкільних курсів історії України від найдавніших часів до сьогодення. Програма передбачає перевірку знань про основні політичні, соціально-економічні, культурні події, явища та процеси минулого, діяльність видатних історичних діячів, а також сформованості в учнів загальнопредметних історичних умінь. Зверталася увага на те, що невід’ємною складовою програми ЗНО з історії України є перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, обов’язкових для розпізнавання учасниками тестування.

12:28 26.04.2021

Навчання впродовж життя

Сьогодні весь світ перебуває в умовах необхідності працювати по-іншому. 2020 рік зламав усі стереотипи. Місцем зустрічі з учнями та вихованцями став не навчальний кабінет, а онлайн. Цьогоріч  перед освітянами ЗДО постало питання перетворення традиційного освітнього середовища на віртуальне.  Завдання учнів, вихователів, педагогів, батьків – вчитися впродовж життя. Тому карантині обмеження не стали на заваді зустрічі з професійною спільнотою логопедів, яка пройшла онлайн. Впродовж спілкування обговорювалися форми співпраці та інші організаційні питання. Керівник професійної спільноти Оксана Михальчук скоординувала подальшу роботу фахівців у зручному форматі. Спільно з психологом Центру Наталією Загорською зупинилися на питаннях ведення документації, організації роботи з дітьми, атестації та побудові професійної траєкторії розвитку.

10:05 26.04.2021

Лікарі людських душ

Щорічно 23 квітня в Україні відзначається день психолога і саме цього дня відбулася святкова онлайн-зустріч професійної спільноти працівників психологічної служби ОТГ. З найдавніших часів людей цікавив внутрішній світ людини. Сам термін "психологія" походить від грецьких слів "psyche" - душа і "logos" - наука. Цікаво, що світова психологічна спільнота не має офіційного святкового дня в календарі. Всеукраїнський день психолога – саме таку назву має сьогоднішнє свято.

14:35 23.04.2021

Результат освітньої діяльності учнів

   Не так багато, як здається, залишилось до ЗНО. Хвилюються усі: батьки, абітурієнти, вчителі… Під впливом такого хвилювання легко можна про щось забути, а то і взагалі все піде шкереберть.  Тому важливо проговорити всі моменти та спланувати кроки при підготовці та проходженні даного незалежного оцінювання.    Як відомо, ЗНО – це іспити для вступу до ВНЗ. А його мета – підвищення рівня освіти населення України та забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до якісної освіти, здійснення контролю за дотриманням Державного стандарту базової і повної середньої освіти й аналізу стану системи освіти, прогнозування її розвитку.  З метою  якісної підготовки здобувачів освіти до ЗНО з вчителями біології та географії ЗЗСО проведено онлайн – обговорення на тему «Підготовка учнів до ЗНО-2021 з біології» та «ЗНО -2021 з географії». 

23:08 21.04.2021

Шкільний інформаційний простір

В сучасних умовах розвитку суспільства інформаційно-комунікаційні технології охоплюють усі сфери життя людей. Вони дуже швидко перетворилися на життєво важливий елемент розвитку не тільки економіки, соціальної сфери, а й всіх інших видів діяльності. Зараз практично неможливо знайти таку сферу людської діяльності, в якій би не використовувались інформаційно-комунікаційні технології. Нині у навчальних закладах відбуваються важливі зміни щодо реорганізації навчально-виховного процесу. Одним з їхніх завдань є модернізація системи поточного і підсумкового оцінювання знань здобувачів освіти, узгодження їх з європейськими стандартами. Консультант Центру Ігор Сіренький проводить онлайн-навчання з колективом Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 по впровадженню електронних журналів та щоденників. Такі зміни, окрім суто екологічного ефекту від збереження лісів на виготовлення паперових журналів і щоденників, могли б стати першим поступальним кроком до європейської школи. Думки, щодо впровадження онлайн-журналів, звичайно, неоднозначні, але ми вважаємо, що такі нововведення є важливим елементом у покращення якості освіти в нашому місті, а також покращення комунікації між учасниками освітнього процесу, зокрема між адміністрацією навчального закладу та батьками, які могли б через електронні засоби комунікації дізнаватися про успішність своїх дітей та відвідуваність закладу майже в режимі онлайн. За допомогою доступних сервісів, які пропонують електронні класні журнали та щоденники, для користувачів доступні такі послуги та можливості: інформації про успішність учнів (відмітки і пропуски, коментарі до них; нотатки до уроків; домашні завдання; зауваження; розклад занять і багато іншого), а також суміжна інформація, що доступна через Інтернет, в т.ч. розклад уроків учня і вчителя; розклад шкільних дзвінків, чвертей і канікул; персональні сторінки кожного користувача; спілкування всередині школи тощо.

14:12 21.04.2021

Професійна мобільність працівників психологічної служби

Сьогодні людина живе і діє в рухливому середовищі, яке визначає рівень непередбачуваного напряму змін. Відповідно в таких умовах психолог, повинен володіти рядом якостей, які виступають на перший план: креативність мислення і швидкість прийняття рішень, здібність до постійного навчання й уміння адаптуватися до нових обставин, стійкість до змін зовнішнього і внутрішнього середовища, уміння відстежувати і правильно оцінювати стан навколишнього простору. Високий рівень адаптивності при діяльності в «плинному середовищі» характеризує професійно мобільного фахівця, який здатний вирішувати різноманітні проблеми без психологічного дискомфорту. Саме у форматі онлайн-зустрічі професійною спільнотою практичних психологів та соціальних педагогів була тема «Професійна мобільність працівників психологічної служби».

13:27 19.04.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень