Державний стандарт базової середньої освіти: структура та зміст
Нова українська школа (НУШ)– це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, де панують співпраця та взаєморозуміння, де прислухаються до думки дітей, учать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами своєї держави.
З метою допомоги керівникам ЗЗСО стосовно впровадження НУШ у базову середню школу, центром професійного розвитку педагогічних працівників організовано серію вебінарів за участі методистів ХОІППО та науковців, керівників-пілотників з даного питання.
10 травня стартувало перше заняття за участі Каліночкіної Юлії Михайлівни, методиста науково-методичного центру координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти ХОІППО на тему "Державний стандарт базової середньої освіти: структура та зміст".
Впродовж вебінару слухачі опрацьовували питання:
- мета базової загальної середньої освіти;
- ціннісні орієнтири;
- ключові компетентності;
- наскрізні вміння;
- освітні галузі;
- базовий навчальний план;
- рекомендована та мінімальна кількість навчальних годин;
- вибіркові освітні компоненти.
Сподіваємось, що наступні зустрічі будуть такими ж продуктивними та плідними і нададуть вагому допомогу керівникам ЗЗСО стосовно впровадження НУШ у базову середню школу.