A A A K K K
людям з порушенням зору

Комунальна установа
"Центр професійного розвитку
педагогічних працівників"

Полонської міської ради Полонської міської ОТГ

Практикум вчителів фізики "Розвиток критичного мислення шляхом навчального експерименту в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти"

Дата: 03.01.2023 15:12
Кількість переглядів: 64

Критичне мислення - набір розумових стратегій і операцій, опанування яких передбачає вільне використання людиною мислительних операцій високого рівня, що застосовуються для формулювання обґрунтованих висновків і оцінок та ухвалення рішень.

Саме навчальний фізичний експеримент як органічна складова  системи навчання фізики забезпечує формування в учнів критичного мислення для вирішення конкретних практичних ситуацій. У шкільному навчанні ця форма роботи реалізується завдяки демонстраційним і фронтальним експериментам, лабораторним роботам і короткотривалим дослідам, фізичному практикуму, навчальним проєктам, позаурочним дослідам і спостереженням тощо.

Узагальнене експериментальне вміння має складну структуру, що вимагає критичного мислення, а саме:

  • уміння планувати експеримент
  • уміння підготувати експеримент
  • уміння спостерігати
  • уміння вимірювати фізичні величини
  • уміння обробляти результати експерименту
  • уміння інтерпретувати результати експерименту

Формування такого узагальненого експериментального вміння — процес довготривалий, який вимагає планомірної роботи вчителя й учнів. 

З метою обміну досвіду роботи з даного питання на базі Полонського ліцею №4 проведено чергове  семінарське засідання професійної спільноти вчителів фізики Полонської ОТГ. Практикум "Розвиток критичного мислення шляхом навчального експерименту в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти" дав можливість педагогам здійснити апробацію нового обладнання, випробувати свої вміння та навики. 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень