A A A K K K
людям з порушенням зору

Комунальна установа
"Центр професійного розвитку
педагогічних працівників"

Полонської міської ради Полонської міської ОТГ

Притчі

Нам в житті часто зустрічаються люди, які люблять поговорити про те, як все погано, як багато нехороших людей навколо і як вони від цього страждають.
Також зустрічаються світлі люди, які навпаки, бачать навколо хороше, і привносять в своє життя і життя оточуючих їх людей радість і позитив.
Про відмінності в сприйнятті навколишньої дійсності дуже точно і лаконічно говориться в притчі, яку я хочу зараз вам розповісти:
Прийшли до старця Паїсія Святогорця кілька людей і кажуть: «Ось той священик бере багато грошей за таїнства, такий-то курить багато сигарет і ходить в кафетерії, а третій аморальний …» – і представляють докази.
Старець їм відповідає:
– З досвіду я пізнав, що в цьому житті люди поділяються на дві категорії. Третьої не існує. Кожна людина буде або в одній категорії, або в інший.
Одна категорія людей подібна мусі. Муха завжди сідає на все брудне. Наприклад, якщо в саду багато запашних квітів, а в кутку саду є бруд, вона пролетить весь прекрасний сад, не сідаючи ні на одну з квіток. Вона не зупиниться, поки не долетить до цього бруду, і лише тоді спуститься, сяде на неї і почне копатися в ній.
Якби вона могла говорити, і ти, піймавши її, запитав, чи знає вона, де в саду знаходяться троянди, то та відповіла б, що не знає, що це таке. Троянд в світі немає, – відповіла б вона.
Подібним чином і в житті, є люди, схожі на муху. Ця категорія людей, яка навчилася про все думати негативно і всюди знаходити бруд, не помічаючи і ігноруючи все прекрасне.
Інша категорія людей схожа на бджолу. Особливість бджоли – знаходити і сідати на красиве і солодке.
Скажімо, наприклад, що в брудному приміщенні, хтось в кутку поставив вазу з квіткою. Якщо залетить туди бджола, вона пролетить повз всього брудного і не сяде до тих пір, поки не знайде квітку і тільки там зупиниться.
І якби ти зловив цю бджолу і запитав, де там сміття або смітники, вона відповість, що нічого такого вона не помітила, зате ось там є гортензії, а там – троянди, а ще далі – фіалки, там – мед, а ось там – цукор … Вона виявиться знавцем всього прекрасного …
Кожна людина знаходиться або в категорії Мухи, або в категорії Бджоли і сама вибирає, на чому їй фокусуватися.
І закінчив Старець:
– Коли до мене приходять люди і починають звинувачувати інших, я навожу їм цей приклад і пропоную вибрати, в якій категорії вони хочуть перебувати. Вибір очевидний … Щастя вам Люди!

ПРИТЧА «ЧОМУ ЛЮДИ КРИЧАТЬ, КОЛИ СВАРЯТЬСЯ?»

Професор психології Кембриджського університету якось запитав у своїх учнів: – Чому, коли люди сваряться, вони кричать? – Тому що втрачають спокій, – сказав один. – Але навіщо ж кричати, якщо інша людина перебуває з тобою поруч? – Запитав професор. – Не можна з нею говорити тихо? Навіщо кричати, якщо ти розсерджений? Учні пропонували свої відповіді, але жодна з них не влаштувала професора. Зрештою він пояснив, чому це відбувається: – Коли люди незадоволені один одним і сваряться, їхні серця віддаляються. Для того щоб покрити цю відстань і почути один одного, їм доводиться кричати. Чим сильніше вони сердяться, тим голосніше кричать. А що відбувається, коли люди закохуються? Вони не кричать, навпаки, говорять тихо. Тому що їхні серця знаходяться дуже близько, і відстань між ними зовсім маленька. А коли закохуються ще сильніше, що відбувається? – Продовжував професор. – Вони не говорять, а тільки перешіптуються і стають ще ближчими у своїй любові. В кінці навіть перешіптування стає їм не потрібним. Вони тільки дивляться один на одного і все розуміють без слів. Таке буває, коли поруч двоє люблячих людей. Так от, коли сперечаєтесь, не дозволяйте вашим серцям віддалятися один від одного, не вимовляйте слів, які ще більше збільшують відстань між вами. Тому що може прийти день, коли відстань стане така велика, що ви не знайдете зворотного шляху.

13:51 23.03.2021

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень